UiPath: Robotic Process Automation (RPA) – robotyzacja procesów biznesowych i integracja z WEBCON BPS. Czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Nie od dzisiaj wiemy, że digitalizacja procesów zachodzących w przedsiębiorstwie to podstawa do gromadzenia wszelkich potrzebnych danych do ich usprawnienia. Dokładne zarządzanie przepływem pracy w projektach biznesowych, ciągłymi zmianami zachodzącymi w firmie i jej ograniczonymi zasobami jest możliwe z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi klasy BPS. A co w przypadku, kiedy mamy do czynienia z powtarzającą się pracą, która jest nudna, nieproduktywna i mało kreatywna? Z pomocą przychodzi nam technologia UiPath: Robotic Process Automation (RPA), którą zespół Daleto wdraża i integruje z platformą WEBCON BPS. Robotyzacja procesów jest potrzebna, kiedy dane zadanie jest wykonywane ciągle, zwykle nie wymaga sprawdzenia lub akceptacji, i może być z reguły realizowane przez różne osoby w dokładnie ten sam sposób. Cykliczne wykonywanie takich zadań przez pracowników może skutkować tylko jednym – wypalenie zawodowe. Możemy tego uniknąć dzięki  wykorzystaniu platformy UiPath, która pozwala na przeprowadzenie takich czynności automatycznie – Robotem.

Dzięki integracji z WEBCON BPS i przygotowaniu prostego obiegu możemy zaplanować prace robota z zadanymi parametrami, plikiem wsadowym lub wywołać jego uruchomienie wysyłając maila na HotMailBoxa.

RPA sprawdza się głównie w obszarach, gdzie:

  • Nie ma możliwości integracji systemów. Np. brak API.
  • Występuje brak bezpośredniego dostępu do bazy danych i dane muszą być wprowadzane do systemu ręcznie poprzez interfejs użytkownika – co jest czasochłonne i niewygodne.
  • Operacje są ciągle powtarzane w takich samych obszarach, a wykorzystują takie same dane. Np. Zatrudnienie pracownika może wymagać uzupełnienia wielu danych w różnych aplikacjach.

Nasze dwa pierwsze roboty nazywają się Czesław i Matylda i mają się bardzo dobrze, chociaż nie śpią po nocach 🙂 Czy macie pomysł na imię dla następnego robota?

UiPath Orchestrator Dashboard
UiPath Ochestrator Chart